İbrahim Saraçoğlu Kalp Çarpıntısı
12 Temmuz 2024

İbrahim Saraçoğlu Kalp Çarpıntısı


İbrahim Saraçoğlu, kalp çarpıntısı için de pek çok hastalıkta olduğu gibi bazı doğal yöntemler tavsiye etmektedir. İnsan vücudu için hayati öneme sahip olan kalp, sessiz sedasız kendisine düşen görevi yerine getirirken bazen çeşitli nedenlere bağlı olarak hızla atmaya başlayabilir. Normal şartlarda hissedilmeyen kalp atışları, kalp çarpıntısı halinde rahatsızlık verecek ölçüde artar.

Kalp Çarpıntısının Nedenleri

Kalp çarpıntısının birçok nedeni olabilir. Bu nedenler arasında:
  • Yaş
  • Astım
  • Nefes darlığı
  • Hipertiroidi
  • Psikolojik sorunlar
  • Kalp hastalıkları
gibi faktörler bulunmaktadır. Kalp çarpıntısı bir süre sonra kişinin hayat standartlarını olumsuz yönde etkileyebilir. Bazen önemsiz sebeplere dayansa da ihmal edilmeden tıbbi yardım alınması gereklidir. Kalp çarpıntısından kurtulabilmek için öncelikle nedenlerinin ortaya konulması gerekmektedir. Hastalık tedavi edildiğinde bu belirti de ortadan kaybolacaktır. Hastalığın tedavisi için aynı zamanda bazı doğal tedavi yöntemleri de uygulanabilir.

İbrahim Saraçoğlu Kalp Çarpıntısı İçin Doğal Kür

İbrahim Saraçoğlu, kalp çarpıntısı için her gün düzenli olarak karabaş otu tüketilmesini tavsiye eder. Bunun için yaklaşık 6 dal karabaş otunun bir bardak suda 5 dakika kaynatılması gerekmektedir. Çayın özellikle yatmadan yarım saat önce içilmesi halinde rahat bir uyku uyuyabilirsiniz. Karabaş otu kalp dostu bir bitkidir ve aynı zamanda strese de birebirdir. Böylece kalp hastalığı, stres ve psikolojik rahatsızlıklara bağlı olarak gelişen kalp çarpıntısına iyi gelir. Bu çaya 1 ay devam edilmesi yeterli olacaktır.

Ekstra Öneriler

Ayrıca limon melisa çayının demlenerek içilmesi önerilir. Bir su bardağı kaynar suyun içine bir tutam melisa atarak demleyin. Yaklaşık 5 dakika demledikten sonra ılık haldeyken limon ve tatlandırıcı kullanmadan öğleden önce ve sonra olmak üzere günde 2 kez içmeye özen gösterin. Limon melisa çayı, sakinleştirici etkisi sayesinde kalp çarpıntısını azaltmaya yardımcı olabilir.

Bu doğal yöntemler ile kalp çarpıntısının önüne geçebilir ve yaşam kalitenizi artırabilirsiniz. Ancak unutulmamalıdır ki herhangi bir sağlık sorunu yaşadığınızda mutlaka bir uzmana danışmanız gerekmektedir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

Hayrullah

28 Mayıs 2024 Salı

Selamun aleyküm ben ne zaman uykudan uyansam bütün vücudum titrediğini hissediyorum. Sanki kötü bir haber almışım gibi titriyorum. Bunun sebebi nedir acaba?

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Ve aleyküm selam. Bu tür bir titreme durumu çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. Stres, anksiyete, uyku apnesi veya düşük kan şekeri gibi faktörler bu tür belirtilere yol açabilir. Bir sağlık uzmanına başvurarak detaylı bir değerlendirme yaptırmanız en doğrusu olacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Yüksek Tansiyon Kalp Çarpıntısı Yapar mı?

Yüksek Tansiyon Kalp Çarpıntısı Yapar mı?

Güncel

Kansızlık Kalp Çarpıntısı Yapar mı?

Kansızlık Kalp Çarpıntısı Yapar mı?